Telefonipank

Kui Teil puudub ligipääs internetile ja Teil pole võimalik minna pangakontorisse, siis võite olulisemad pangatehingud teha telefoni teel. Seda võimaldab Teile sõlmitud sidekanalite kasutamise leping. Lepingu saate sõlmida meie pangakontoris ning selle lepingu raames saate kasutada nii telefoni- kui ka internetipanka.

Telefonipanga numbrile 6 802 510 saate helistada ja teateid jätta ööpäevaringselt, kuid pangateenuseid osutame Teile kõikidel tööpäevadel kella 9-17-ni.

Telefonipanga kaudu saate teha kõiki igapäevaseid pangatehinguid (nt küsida infot oma kontojäägi ning tehingute ja lepingute kohta, teha makseid, sõlmida tähtajalist hoiust). Telefonipangast saate ka operatiivset infot kõikide pangateenuste kohta.

Telefonipanga turvalisus

Pangatehingute tegemiseks ja privaatse info saamiseks läbi telefonipanga autoriseerib klienditeenindaja Teie isiku. Selleks küsitakse Teie käest kasutajatunnust ja koodi ühekordsete koodidega koodikaardilt. Kui Te kasutate veel korduvkasutusega koodikaarti, siis küsitakse Teilt kasutajatunnust ja numbrite kombinatsiooni, mis tuleb Teil klienditeenindaja juhendamisel arvutada. Soovitame Teil pöörduda pangakontorisse, et saaksime Teile väljastada ühekordsete koodidega koodikaardi. Versobank AS piirab klientide käsutuses olevate korduvkasutusega koodikaartide kasutuslimiiti alates 01. oktoobrist 2011. a 200 euroni päevas.

Kõik telefonipanga kõned salvestatakse.

Kui olete oma koodikaardi kaotanud, teatage sellest esimesel võimalusel, helistades telefonipanga numbrile 6 802 510 või panga üldnumbrile 6 802 500.

 

ARVUTAMISE JUHEND

Turvalisuse tagamise seisukohalt on oluline, et keegi teine ei saaks teada koodikaardi koode.

Seepärast ei küsita Teilt telefoni teel koodikaardi koode, vaid koodidest arvutatavat tulemust.

Esmalt küsib klienditeenindaja Teie kasutajatunnuse, mille peale pangaprogramm genereerib kaks koodirea järjekorranumbrit. Need numbrid ütleb klienditeenindaja Teile ja palub Teil öelda nende numbritega koodide „ülekandeta” summa. Selle arvutamine käib alljärgneval näitel.

Klienditeenindaja küsis koode 4 ja 17(olgu need koodikaardil vastavalt 178452 ja 946142, kuid Teie neid telefoni teel ei edasta!!). Teil tuleb klienditeenindajale teatada nende kahe koodirea liitmise tulemus („ülekandeta” summa):

4 kood1
+
7
+
8
+
4
+
5
+
2
+
17 kood946142
Summad:10111494
Tulemus:01459

 

Antud näites peaksite klienditeenindajale edastama numbrirea 014594.

Klienditeenindaja sisestab numbrirea pangasüsteemi, mis teatab, kas tulemus oli õige. Kolme vale numbrirea järel lukustatakse koodikaart.